Bayram Yolculugu Basladi…

Bugun saat 05:10 da basladi yolculugumuz. Koyumuze gidiyoruz. Caykiyi’ya.

Yolculuk kaptanimiz Yasar ( ipad’in soylemine gore 615 km yol yapacak. Kaptan soforun yaninda copilotumuz Emir, Yolcular ise Esra,ben ve canim kocam 🙂

Suan Sakarya’dayiz. (Arabada seyahat esnasinda blackberry den yazdigim icin turkce karakterlerle yazamiyorum.Kusura bakmayin) Benzin almak icin mola verdik. Herkes oruclu oldugu icin mola 10 dakika bile surmedi 🙂

Saat tam olarak 9:06. Neden bu kadar uzun surdu derseniz eger. Butun Istanbul tatile cikmis trafik Izmit te yogun akici bile degil. Yogun duragan modunda.

Hadi bize hayirli yolculuklar olsun 🙂

Hidiv Kasrı’nda iftar

Ramazanda nezih, yemekleri güzel, manzarası güzel bir yerde iftar yapmak isteyenler için ideal bir mekan Hidiv Kasrı.

Arkadaşlarla beraber gittik.Tam 16 kişi. Eğlenceli ve güzel bir gün geçirmek isteyenlere tavsiye ederim. Ramazan da kaliteli yemek yemek isteyenlere ideal bir mekan. Eşsiz bir boğaz manzarası var. Çocuğu olanlar için çocuk parkı da var. Araba park etme sorunuda yok. İçeride bolca yer var. Park bedeli saat sınırlaması olmaksızın 5 TL.

İftar menüsü açık büfe uygulamalı. Açık büfe dışarda resimdeki alanda kuruluyor.Ne isterseniz var.Hepsinin tadı güzel,hepsi birbirinden başarılı sunumlar. Fiyat olarak 49,50 TL kişi başı bedeli. İlk çok mu acaba falan dedik. Kalitesi ve keyfi değdi 50TL’ye.

Nasıl gidilir derseniz eğer? Tarifi çok basit. İkinci köprüden anadolu yakasına doğru giderken ilk çıkış Anadolu hisarı ikinci çıkış Kavacık. Kavacık çıkışından çıkıp merkezden kanlıcaya gider gibi yola devam ediyorsunuz. Hemen karşınıza çıkıyor Hidiv Kasrı tabelaları. Kaybolmazsınız çok kolay anlayacağınız. Ramazan bitmeden bence iftarın bir de orada tadına varın derim.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri

Haft

arkeoloji müzesi

a sonu gezimiz 🙂 Uzun zamandır gitmeyi düşündüğümüz bir yerdi Arkeoloji müzeleri. Sultanahmet tarih kokan sokakta.Girişi gülhane parkının içinden.İlk defa bu hafta sonu evde oturunca hadi gidelim bari dedik. İyi kide gitmişiz.

Çok büyük bir müze. Gez gez bitmiyor. Ama insan hayretler içinde kalıyor. O kadar heybetli, o kadar güzel gözüküyor ki herşey. Tarih boyunca insanları yaşamları, hayatları bir çok şey öğreniyorsunuz. İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşayan kişiler için mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yer.

Yine Çaykıyı’dayız…

çaykıyı
BU gece yola çıkıyoruz. İnebolu Çaykıyı’ya. Gece 23:15 otobüsü ile. Metro turizm ile. Hadi hepimize hayırlı yolculuklar. Perşembe, Cuma, Cumartesi ordayız. Cumartesi gece otobüse bineceğiz Pazar günü İstanbul’da olacağız İnşallah. Hadi tatil başlasın……. 🙂

Rahmi Koç Müzesi Gezimiz :)

Yine hafta sonu oldu. Ne yapsak ne yapsak diye düşünürken karar verdik bir anda. Hep beraber düştük yollara istikamet Rahmi Koç Müzesi 🙂

Çocuklara tarihi yaşatmak adına, görerek öğrenmek adına, keşfetmek adına çok şey katan bir müze. 1930’lardan 50lerden,60 lardan kalma birbirinden güzel BUICK’ler, JAGUAR’lar, CADILLAC’lar, Harry POTTER filminde kullanılan araba, neler neler.

Hele ATATÜRK’e ait şahsi eşyaların sergilendiği kat. Kendimizi kaybettik o an.

Gezip görün, bir hafta sonunu değerlendirin bence orada. Vakit nasıl geçti anlamayacaksınız.
Müze girişleri yetişkin için 12,5 TL,öğrenci için 6 TL.

Engelliler için düşünülerek tasarlanmış müze. Bir çok noktada(galiba biz 5 tanesini kullandık) engelliler için düzenlenmiş asansör bulunmakta. Engelli WC si bulunmakta. Geniş, ferah, gezmesi rahat, herşeyden öte eğitici, öğretici.

Gezin görün muhakkak bu arada fotoğraf makinanızı almayı unutmayın…

rmk-museum.org.tr
Daha Büyük Görüntüle

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Feshane gezimiz :)

Cumartesi sabah kalkmışız mis gibi bir kahvaltı yapmışız. Etrafı toparlamış silmiş süpürmüşüz. Şimdi düşünme vakti ne yapsak ne yapsak … Bir fikrimiz geldi karar verdik hemen Feshane’ye gideceğiz. Neden peki Feshane. Çok basit Kastomonulular günü var orda gezelim, görelim,yiyelim,içelim diye düşündük, düştük yollara. Babam,annem,Emir,Ümit ve ben. Geçen sefer de Hatay günlerine gitmiştik gerçi biraz dağınıktı yerleşim ama keyifliydi. Buda öyledir herhalde dedik.
Gittik yerleşim dağınık gerçekten heryerden kokular yükseliyor. Ortam mis gibi. Bir köşede dönerciler -ki gurman Vedat Milor bile en güzel dönerin kastamonuda olduğunu söyler- diğer köşede etli ekmekçiler, cılık tatlıcıları, banduma cılar. En güzeli dönerdi gerçekten. Hayatımda bu kadar güzel döner yememiştir. Etli ekmek içindeki kıyma biraz çiğ kalmıştı çok beğenmedik. Cılık ise bildiğimiz lokma tatlısı. Adı farklı sadece:) Ama aklınızda olsun yolunuz Kastamonu’dan geçerse bir yerlerde durun ve döner yiyin. Gerçekten tadı süper 🙂

Body worlds

Mutlaka gidin görün. Göreceksiniz ki yapılan en büyük icad, en titiz çalışma, en kusursuz yaradılan sizsiniz. Bir düşünün bir tek yaratıcı var(en azından ben ona inanıyorum) dünyada 6 milyar insan olduğu söyleniyor, (diğer canlılar hariç bir de bu rakamdan ) ve bu 6 milyarın hepsi incecik ilmek ilmek işlenmiş. Ne kadar özel olduğunuzu böbürlenmeden mütevazi bir hayat sürmeniz gerektiğini hiçbirşeyin O’ndan büyük olamayacağını görmek isteyenler için. Gidin ve görün ne kadar küçük olduğunuzu.

Almanya Yolcusu kalmasın :)

Karne günü geldi, tatil oldu, tatilcilere yollar gözüktü. Bizim yolcularımız Almanya yolcusu. 15 günlük tatilde ablamıza gidiyorlar kardeşimiz ve eşi. Bugün saat 14:00 de uçakları var bizde de telaş haliyle. Gönderilecek hediyeler,el bagajına ne kadar ağırlık konur, normal bagaj nasıl olur. Yerleştir tart ağır gelmesin almazlar havaalanında falan. Zormuş yurtdışı yolculuklar. Neyse yaptık hazırlıkları el bagajları toplam 15 kilo geldi.’ kişi oldukları için 8+8 16 kg hakları var. Normal bagaj ise 36 kilo.Normal bagajda da 20+20 toplam 40 kiloya kadar hakları var. Hadi bakalım hazırız. Şimdi ilk yolculuk havaalanına.

Disney On Ice – Disneyland Macerası Geliyor

Disney on Ice- Disney Macerası
2010-2011 Avrupa turnesine İstanbul’da başlıyor.

Disney on Ice - Disney Macerası

Gösterilere katılabilmek için Hürriyet Çocuk Kulübü bu yıl da toplam 4000 kişiye ücretsiz davetiye/bilet hediye ediyormuş.
Cumartesi günküü Hürriyet Gazetesiyle birlikte Hürriyet Çocuk Kulübü gazetesindeki form ve www.hurriyetcocukkulubu.com sitesindeki form ile davetiye/bilet kazanma şansımız da var.

İstanbul’da 29 Eylül Çarşamba günü başlayacak gösterileri, 10 Ekim’e kadar Zeytinburnu’ndaki Abdi İpekçi Arena’da izleyebilirsiniz.

(Adres: 10. Yıl Caddesi, Zeytinburnu,İstanbul)

Daha sonra Ankara’daki izleyicileri ile Yeni Ankara Arena’da  13-17 Ekim tarihleri arasında buluşacak.
(Adres: Emniyet Mah. Hipodrom Cad, No.5, Yeni Mahalle, Ankara)

Son olarak da 20-24 Ekim tarihlerinde İzmir’li sevenleri bu gösteriyi izleme şansına sahip olacaklar.
Gösteriler İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda yapılacak. (Adres: Atatürk Spor Kompleksi, Halkapınar, İzmir)

Bilet Fiyatları şu şekilde:
1. Kategori: 134,50 TL
2. Kategori: 100,75 TL
3. Kategori: 84,00 TL
4. Kategori: 67,25 TL
5. Kategori: 50,50 TL
6. Kategori: 33,50 TL

Disney On Ice – Disneyland Macerası‘nın Konusu

Mickey, Minnie, Donald, Daisy, Goofy ve Pluto artık bir değişikliğin zamanı geldiğine karar verirler. Disneyland’da evsahibi olmak yerine bu defa kendileri Disneyland’a gitmek üzere bir plan hazırlar. Maalesef bu arada “Kötü Kalpli Kraliçe” nin başka planları vardır ve Minnie’nin parmağını, dönen bir tekerliğe sıkıştırarak sihirli krallığı 100 yıllık bir uykuya sürükler, hem de olanlardan habersiz Donald’la birlikte! Mickey, Pluto ve Goofy seyircilerin yardımıyla neler olduğunu, Minnie ve Donald’ın yardıma ihtiyaçları olduğunu fark ederler. Sonrasında, “İnanılmaz Aile”den destek alırlar. Ve böylece bütün kahramanlar cesurca kötü kalpli kraliçenin peşine düşer, yine seyircinin yardımıyla Minnie ve Donald’ı uykularından kurtararak sihirli krallığı kurmak için gerekli olan sihri yeniden oluştururlar. Disneyland bir kez daha dünyadaki en mutlu yer olur!

Disney On Ice - Pamuk Prenses ve 7 cücelerDisney On Ice - Toy Story 3Disney On Ice - Cars Final