Parti Süslemeleri

Bu aralar epey bir merak saldım evde yapılabilecek şeyler araştırmaya. Meğerse sonsuz bir dünya imiş. Süper fikirler var. İşte onlardan bir tanesi. Kağıttan süs yapımı. Çocuğunuzun 23 nisan kutlamalarında okula süs olarak götürmesinden tutunda, doğumgünü, kına, nişan düğün her yerde kullanılabilecek yapımı basit görüntüsü güzel bir süsleme. Bu şekilde rengarenk parti süslemeleri yapılabilir. Ayrıca evde ki malzemelerle hazırlayabileceğiniz kolay , maliyeti de çok az olan bir süsleme olacak. İşte ev yapımı süslemenin detayları.

evde yapilabilecek susler

Alıntıdır: http://diy651.tumblr.com/post/58582154300/diy-party-decorations-diy-crafts-craft-ideas-easy

Düğün İçin Konfeti Hazırlama

Aslında başka bir sitedeki yazıyı olduğu gibi alıp kopyalamak bana göre birşey değil. Fakat bu fikri çok beğendim ve deneyecek vakit bulamadığım için hemen paylaşmak istedim. Arkadaşlarınızın kınası, düğünü ,nişanı için onlara süpriz olarak hazırlanabilir. Tabi kendi kına ve düğünleriniz içinde. 🙂 Ben kardeşimin kınası için hazırlayacağım ve sonuçları sizinle de paylaşıyor olacağım.

Alıntıdır : http://www.weddingbells.ca/planning/ceremony-ideas/diy-wedding-free-template/attachment/diywedding-confetti-free/

confeti diywedding-confetti-step1-600x510 diywedding-confetti-step2-600x600 diywedding-confetti-step3-600x600 diywedding-confetti-step4-600x600 diywedding-confetti-step5-600x600 diywedding-confetti-step6-600x600

 

 

 

 

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun…

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye “Mevlid Kandili” denir.

Bugün 23 Ocak Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece, tüm insanlığı onurlandırmak üzere dünyamızı teşrif eden Sevgili Peygamberimizin (sas) mevlid-i şeriflerinin 1442. yıldönümü.

Bütün dualarınız kabul olması, bütün dileklerinizin gerçekleşmesi dileğiyle Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

mevlid kandili

Maalesef Mehmet Ali Birand öldü :(

mehmet ali birand

Mehmet Ali Birand ölmüş.

Haberi aldığımda eşime ilk tepkim “Hadi canım” demek oldu. Sanki hiç ölmeyecekmiş gibi düşündürten neydi acaba. Her akşam evimize gelip bizden haberler vermesi mi, gözüm takıldığı için sürekli eleştirdiğim ve haberin içeriğini anlamadığım saatleri mi, yoksa sürekli yaptığı gaflar mı. Ne olduğuna karar veremedim ama sebebi her neyse demek ki bir şekilde hayatımıza katılmış, tanımasak da bizimle olmuş ve biz ailemizde ona bir yer vermişiz.

Ne tuhaf değil mi? Aslında ne canımdan ne kanımdan bir isim. Ne o beni tanırdı ne de ben onu. İlginç olan, dünden beri sorguladığım şey. Hiç tanımadığım birisi ölmüş ve ben sanki ailemden birini kaybetmiş gibi hissettim.

Tasavvuf ile ilgili okuduğum yazılardan sonra ölümden korkmamayı öğrenmiştim. Ölüm haberlerini daha olgun karşılayabiliyordum. Ölüm değildi kötü olan, kötü olan yokoluştu. Tekrar buluşana dek olan yokoluş anı.

Sanırım Birand’ın ölümü bu yüzden zoruma gitti. Hayatımda bir alışkanlığı bozmak zorunda  kaldım. Artık evimde akşam saatlerinde ailemize katılacak, gaflar yapacak, yarına tekrar evimize gelmek için randevu alacak biri, Mehmet Ali Birand’ı kalmamıştı. Hayatıma bir şekilde dokunan insan yokolmuştu. Tekrar buluşana dek mekanın cennet olsun BİRAND.

 

Araba Koleksiyonumuzda Son Durum; 256

Bize gelenler bilirler canım kocamın çok sevdiği arabaları var.

Bir vitrin dolusu inşallah bir gün bir oda dolusu olacak.

Sayısı 256 olmuş.

Hal böyle olunca hergün yeni bir raf sistemi, raf önerileri arar olduk.

Artık yeni çözüm üretmeliyiz derken, karşımıza çıkan güzel bir raf alternatifi internetten bulmuş eşim.

Ben çok beğendim. Bizim gibi oyuncakları çok olan evler için belki bir alternatif olur diye siteye de koydum.

Bu arada buda bizim vitrinimiz:)

hotwheels vitrin

Benden haberler… 75.gün

Uzun zamandır ilk göz ağrım olan bu site ile ilgilenmiyordum.  Halbuki bize dair herşeyi yazacaktım bu siteye. Sevinçleri, üzüntüleri, gezmeleri,tozmaları beni biz yapan herşeyi. Beklediğim gibi olmadı evdeki hesap çarşıya uymadı. Mutlu bir evliliğim, mutlu bir ailem olmasına rağmen iş  hayatı çok baskın çıktı.Çok yoruluyordum ve hiçbirşey yapmak istemiyordum. Bırakın siteye birşeyler yazmak bazen evde yemek bile yapmıyordum.

Bir müddet sonra bu gidişata dur demek gerekti. Uğruna maddi manevi bir çok şeyden vazgeçerek değiştirdiğim yeni işimden daha 5 ay olmuştu ki ayrılma kararı aldım. 15 yıllık çalışma hayatımı iş hayatımda öğrenebileceğim en büyük dersi(ailen dışında hiç kimseye güvenme) de alarak 31 Ekim 2012 tarihinde 1 gün içerisinde bitirdim. Herkese bir bebeğim olsun istiyorum demiştim ayrılırken, ama gerçek çok farklıydı.

Bugün tam 75 gün oldu. Uğruna bir çok şeyden vazgeçtiğim işimden ayrılalı. Üzgün müyüm derseniz hayır değilim. Sonsuz güvenle gözlerimi kör ettiğimi  kırgınlıklarımı hatırlayınca farkediyorum.  Benim için değer  ifade eden birçok şeyin, aslında benim gözümdeki büyütmelerim olduğunu görmek kolay değil tabi.

Reklamlarda söylendiği gibi büyüdüm,büyüdüm…Hemde ne büyümek…Kararlarımı verirken duygusal davranmamayı, ne olursa olsun önce kendimi düşünmem gerektiği, herşeyden önemlisi canım kocam ve ailem dışında hiç kimseye güvenmemeyi çok net bir şekilde öğrendim. Bunun içinde 75 gün önce bu kararı vermemde etkili olan herkese sonsuz teşekkürler…

Eeee şimdi ne yapacaksın diyenler… Bir hayalim var gerçekleştirmek istediğim. Bebek şekerleri, nikah şekerleri,bebek odaları süsleme üzerine bir dükkan açmak. Bunun peşinden gideceğim. Bu arada öğrendiklerimi, yaptığım el işlerini, gezdiğim yerleri, ev yapımı kurabiyeleri,aldığım siparişleri ve sonuçlarını sizlerle buradan paylaşıyor olacağım.Merak etmeyin ben hep buralarda olacağım. Online kurabiye siparişlerine bir müddet sonra www.fatmaumit.com üzerinden başlıyor olacağım. Yemek tariflerim için www.adimadimyemektarifi.com sitesini tıklayabilirsiniz.
Bundan sonra hergün buluşmak üzere. Kendinize iyi bakın. Sizleri çok seviyorum.

Geri Dönüşümden Harika Bir Okul Proje Ödevi Yapımı

Malzemeler

  • Plastik kaşıklar
  • Silikon tabancası
  • Bir adet elektrik bağlantısı için tekli lamba
  • Bir adette  5 litrelik plastik su şişesi

Hazırlanışı

Aslında henüz yapmış değilim. Malzemeleri aldım sadece. Yapıp burdanda paylaşacağım sizlerle.

Ama geri dönüşüm mantığı ile yapılabilecek çok güzel bir alternatif. Maliyetide çok ucuz. Plastik kaşıkların 100 lü paketi 2 liradan satılıyor. Bir de elektrik bağlantısı satın alacaksınız. Oda 5 Tl falan. Çok güzel olacağından eminim. Şimdiden herkese kolaylar gelsin Kendi yaptığınız avizeleride bizimle paylaşabilirsiniz 🙂