İstanbul’da Gökkuşağı – Panoramik

Bu sabah İstanbul’lulara süpriz yapan güzel gökkuşağının fotoğrafını çektik. Pencereden çok güzel görünüyordu.

Sağ taraftan ikinci gökkuşağı bile görünüyor açık olarak.

Buyrun panoramik olarak İstanbul’dan gökkuşağımız.
Büyük halini görmek için tıklayabilirsiniz.

 

 

Kardeşimizin de doğumgününü kutladık …

Veee bir gün ara ile doğan iki kardeşin doğumgünlerinde son gün.21.08.2011. Bu sefer Esra’nın doğumgünüydü. Ümit’in kini Esra’larda kutlarız da Esra’nın kini bizim evde kutlayamaz mıyız? İşte bizim evde Esra için yapılan doğumgünü. Nice mutlu yıllar gözlerinin içi gülen güzel kız:) Allah bütün dileklerini yağmur yapıp üstüne yağdırsın:) Seni çok seviyorum:)

esra dogumgunu

Canım kocamın doğum gününü kutladık hemde 3.kez

1.dogumgunu pastasi
1.dogumgunu
1.dogumgunuu

2.dogumgunu
3.dogumgunu

Bu yıl canım kocam için doğum günü yılı ilan ettik 🙂 İlk doğum gününü Ablamlar Türkiye’de iken Okan,banu ve Ümit olmak üzere kutlamıştık. Vakit erkendi. Erken bir kutlama oldu haliyle.

İkinci kutlama kardeşimiz Esra’dan geldi. 20 Ağustos sabah 01:30 sularında. Bir gece öncesinde iftara davetliydik Esra’ların Silivri’de ki evine. O zaman yapmıştı kutlamayı. Süpriz olsun diye bayağı çabaladık ama tam pastayı yerleştirirken buzdolabına gördü Ümit bana doğum günü mü kutlayacaksınız dedi 🙂
Üçüncü ve son kutlama da Kuzenim Gökhan abi 20 Ağustos akşamı bizi iftara davet edince oldu. Bu sefer gerçekten süpriz oldu. Görmesin hiçbirşeyi diye balkona çıkarttık onu. Farkına varmadı bir anda geçtik karşısına pasta ile. Süpriiiiiiiiiz 🙂 Velhasılı kelam 1,2,3 derken bol bol kutladık canım kocamın doğum gününü.
Hayatımın anlamı kanatsız meleğim benim:):) İyi ki varsın, iyi ki her zaman yanımdasın, iyi ki karşıma çıktın:):)En büyük şansım hayat arkadaşım doğum günün kutlu olsun 🙂:) Uzun ömürlerin olsun.Allah bana da hep senin yanında olmayı nasip etsin. Mutlu, sağlıklı yıllar 🙂:) İyi ki varsın, iyi ki karşıma çıkmışsın, , iyi ki sevmişim seni, iyiki benim herşeye değen canım kocamsın. Seni çooooooooooooook seviyorum. MUTLU YILAR….
(Resimleri akşam eve gidince paylaşacağım)

Transformers 3 (Dark of the moon)3D …

Vizyondaki filmler kısmında izlemeye değer olduğunu düşündüğümüz Transformers 3 ‘ü izlemeye gidiyoruz. Hem 3D görüntü, hem orjinal seslendirme… Görsel efektlerin dolu olduğu müthiş bir film olmasını umuyorum.

Yönetmen: Michael BAY

Bakalım. İzleyelim,görelim 3d aksiyon filmi nasıl oluyor? Yorumlarımı yazacağım eve gittiğim gibi. Biz Şişli Movieplex’te akşam 21:00 seansına gidiyoruz. Ay çok eğlenceli. Eve geç kalma derdi olmadan sinema izleyeceğim. Hadi gidelim… 😀

Püskevit Videoları – Devlet Bahçeli’den inciler :)

İşte Efsane Püskevit diyaloğu:

Devlet Bahçeli’nin Yozgat konuşması…

Çocukların elinde çikolatalar püskevütler, televizyonun karşısına dizilmiş oturuyorlar, birbirlerine ikram ediyorlar, birbirleriyle yiyorlar şakalaşıyorlar… Benim de bir çikolatam olsa, benim de bir püskevütüm olsa, Anne bana niye almıyorsunuz dyor, bizde niye yok diyor…

devlet-bahceli-puskevit-video-izle

Devlet Bahçeli Püskevüt Videosu:

O bir efsane o bir parti başkanı o bir Devlet… 6ustucN

————-
Püskevit, Püsküvet… Devam ediyor Bahçeli

Bahçeli “Püskevit” Demeye Doymuyor! VİDEO Yamanhaber

Devlet Bahçeli Püskevit Püskevüt Videoları

————-

Ve internet acımasız, mixlerle internette yayılmaya başlıyor Bahçeli’nin Püskevit sevgisi 🙂

Püskevit Mix 😉 aguero1

————-
Küçük Emrah’ın püskevit isyanı…


Emrahın Annesine Püskevit İsyanı! amigorecep

———-

Püskevüt ünü South Parka kadar ulaşıyor. Bu kez Cartman Püskevit diye annesine isyan ediyor, bizde niye yok diyor 🙂

Türkiye, Eric`in `Püskevit` isyanına gülüyor hazres


Eric Cartman Püskevit İsyanı 2 BizimGri19

eric cartman püskevit video

————-

Ve internetin kemiği yok 🙂 Bol bol püskevit, püskevüt vidosu…

Gençlerimizden Püskevit Reklamı (by 6ustucN) 6ustucN


Ama o zaten 'püskevit' AdanaHaber-Com

Bu da Fenerlilerin “Bizde niye yok, Aziz başkan bizim de bir kupamız olsa bizde niye yok” isyanı :)))

fener püskevit haberkeyfim

Apple iPad oyun önerisi -I- Tilt To Live HD

Tilt to Live HD işte gerçek bir beceri oyunu. Bu birinci etap yeşil ekran. Ücretsiz.


Kırmızı,sarı,mavi ve turuncu ekran olan halleri paralı. 1$ karşılığı alabiliyorsunuz. Biz müdavim olduğumuz için aldık.

Ortada beyaz bir ok hızla çoğalan kırmızı noktalara ve kırmızı çubuklara değmeden puan kazanmaya çalışıyorsunuz. Ekranın altında combo yazan bir puanlama var. Combo rakamını ne kadar yükseltebilirseniz puanınız o kadar yükseliyor.

Comboyu yükseltebilmenin en güzel yolu ise bonus olan şekilleri birbiri ardına yakalamak.

Bonus şekiler mor yuvarlak; Gönderdiğiniz yöne doğru olan kırmızı noktaları içine alıp yokediyor. Gezinmek için geniş alan açıyor. Comboya çok yüksek puan kazandırıyor.

Sarı yuvarlak; Aldığınız anda 7 farklı ok çıkyor ve herbiri gittiği yönde önüne çıkan kırmızı noktaları temizliyor. Comboya orta seviyede etki ediyor.

Mavi yuvarlak; Çarptığınız zaman etraftaki kırmızı noktaları donduruyor. Eğer donan parçalaa çarparsanız combo puanı artıyor. Etkisi çok az.
Kırmızı büyük yuvarlak; Çarptığınız zaman etrafında yer alan yaklaşık 1cm çaptaki alanda yer alan kırmızı noktaları yok ediyor. Comboya etkisi yok denecek kadar az.

Bizim rekor 7.990.995 (bu arada bu bana ait rekor herkese başarılar 🙂

Yılbaşı Kutlamasından Görüntüler :)

Güzel bir gece geçirdik tüm şirketle beraber. O kadar eğlendik ki ana yemeklerin bir geldiği bir de masadan toplandığı anı gördüm. Anlayacağınız yemek yiyemedik eğlenmekten. Çılgınlar gibiydik. O kadar genç insanı yanyana koyunca acayip sinerji oluşuyormuş 🙂 Sinerji=gençlik=ERGO 🙂 Bir kez de burdan teşekkür edeyim bizi düşünen şirketime 🙂 TEŞEKKÜRLER ERGO!

Av Mevsimi sinema filmi hakkında

Çok büyük heveslerle gitmiştim filme.

Kadro süper, yönetmen süper film de süper olur kesin demiştim.

Hayal kırıklığı yaşadım.

Bir kere film 3 saat sürüyor gittiğiniz sinemanın kliması olsun yoksa bunalıyorsunuz:) Konu çok uzatılmış 1.yarının sonunda filmin sonucunun ne çıkacağını çok rahat anlayabiliyorsunuz.

Dram, polisiye, aşk herşey var filmde. Ama dağınık dağınık. Tam olarak konusu şu diyemiyorsunuz filmin.

Av Mevsimi Cem Yılmaz Hayde Videosu izle

Ben film boyunca bir tek Cem Yılmaz’ın hayde türküsü ile  insanları coşturduğu sırada gerçekten keyif aldım.

İnternette çok tıklanan bu videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Bir de lazca geçen bir kaç cümle vardı. Keşke onlara alt yazı koysalardı. Ben lazım anladım ne dediğini ama canım kocam dahil herkes ne söylüyor şimdi dediler.
Çok beklenti ile gitmezseniz, uzun süre oturmaktan sıkılmazsanız tavsiye edilebilir.

Bence izlemeyenler için kayıp olarak görülmemeli.

Film hakkında:

Oyuncular

Şener Şen (Ferman) , Cem Yılmaz (İdris) , Çetin Tekindor (Battal) , Okan Yalabık (Hasan) , Melisa Sözen (Asiye) , Rıza Kocaoğlu (Asit Ömer) , Nergis Çorakçı (Hatun) , Mustafa Avkıran (Müslüm) , Mustafa Avkıran (Müslüm)

Av Mevsimi Oyuncular - Şener Şen - Cem Yılmaz - ÇEtin Tekindor - Melisa Sözen - Okan Yalabık

Kısaca:

Tecrübesi, sezgileri ve takipçiliğiyle tüm teşkilatın “Avcı” olarak bildiği Ferman (Şener Şen) ile yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez”…

Öldürülen genç bir kız onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en zengin adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı insanla karşı karşıya getirecektir.

Hayatını eşine adayan, onun hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) tutkuyla bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyaya yabancı Hasan… Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını değiştirecektir.

Filmin resmi internet sitesi:
http://www.avmevsimifilm.com/

Beyazperde.com’da diğer izleyicilerin yorumlarını da okuyabilirsiniz:
http://www.beyazperde.com/film/5177

Disney On Ice – Disneyland Macerası Geliyor

Disney on Ice- Disney Macerası
2010-2011 Avrupa turnesine İstanbul’da başlıyor.

Disney on Ice - Disney Macerası

Gösterilere katılabilmek için Hürriyet Çocuk Kulübü bu yıl da toplam 4000 kişiye ücretsiz davetiye/bilet hediye ediyormuş.
Cumartesi günküü Hürriyet Gazetesiyle birlikte Hürriyet Çocuk Kulübü gazetesindeki form ve www.hurriyetcocukkulubu.com sitesindeki form ile davetiye/bilet kazanma şansımız da var.

İstanbul’da 29 Eylül Çarşamba günü başlayacak gösterileri, 10 Ekim’e kadar Zeytinburnu’ndaki Abdi İpekçi Arena’da izleyebilirsiniz.

(Adres: 10. Yıl Caddesi, Zeytinburnu,İstanbul)

Daha sonra Ankara’daki izleyicileri ile Yeni Ankara Arena’da  13-17 Ekim tarihleri arasında buluşacak.
(Adres: Emniyet Mah. Hipodrom Cad, No.5, Yeni Mahalle, Ankara)

Son olarak da 20-24 Ekim tarihlerinde İzmir’li sevenleri bu gösteriyi izleme şansına sahip olacaklar.
Gösteriler İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda yapılacak. (Adres: Atatürk Spor Kompleksi, Halkapınar, İzmir)

Bilet Fiyatları şu şekilde:
1. Kategori: 134,50 TL
2. Kategori: 100,75 TL
3. Kategori: 84,00 TL
4. Kategori: 67,25 TL
5. Kategori: 50,50 TL
6. Kategori: 33,50 TL

Disney On Ice – Disneyland Macerası‘nın Konusu

Mickey, Minnie, Donald, Daisy, Goofy ve Pluto artık bir değişikliğin zamanı geldiğine karar verirler. Disneyland’da evsahibi olmak yerine bu defa kendileri Disneyland’a gitmek üzere bir plan hazırlar. Maalesef bu arada “Kötü Kalpli Kraliçe” nin başka planları vardır ve Minnie’nin parmağını, dönen bir tekerliğe sıkıştırarak sihirli krallığı 100 yıllık bir uykuya sürükler, hem de olanlardan habersiz Donald’la birlikte! Mickey, Pluto ve Goofy seyircilerin yardımıyla neler olduğunu, Minnie ve Donald’ın yardıma ihtiyaçları olduğunu fark ederler. Sonrasında, “İnanılmaz Aile”den destek alırlar. Ve böylece bütün kahramanlar cesurca kötü kalpli kraliçenin peşine düşer, yine seyircinin yardımıyla Minnie ve Donald’ı uykularından kurtararak sihirli krallığı kurmak için gerekli olan sihri yeniden oluştururlar. Disneyland bir kez daha dünyadaki en mutlu yer olur!

Disney On Ice - Pamuk Prenses ve 7 cücelerDisney On Ice - Toy Story 3Disney On Ice - Cars Final

Haftasonu Köy Gezimiz

Geçen haftasonu günübirlik de olsa bizim köye gittik. Ablamın ve Esra’nın da köyde olduğu zamanları denk getirmek çok fazla mümkün olmuyor, bayramda onlar olmadığı zaman köye gideceğimize iki günlüğüne de olsa gidip birlikte vakit geçirelim diye karar verdik.

Çaykıyı Köyü'ne Hoşgeldiniz
Çaykıyı Köyü'ne Hoşgeldiniz

Çok da iyi etmişiz, yorulduk ama eylendik. Ve aileleri de çok sevindirdik.

Cuma akşamı otobüse binip, Cumartesi sabah İnebolu’ya vardık. Pazar akşam otobüse binip Pazartesi sabah İstanbul’a geri döndük…

Emel ablamla, Esra karşıladı bizi terminalde. Fatma’nın bizim köye – Kastamonu’ya/İnebolu’ya  ilk gelişi. Ama Karadeniz kasabası olarak Hopa’ya çok benzer olduğu için çok yabancılık çekmedi.

İlk gün Ablamın Esra ve annem ile hazırladığı ziyafetle karşılandık. Okan’ın yalancı erken doğum günü bahanesiyle halalar ve kuzenlerin de olduğu keyifli bir yemek yedik. Ablam ve Esra yine yeteneklerini döktürmüşlerdi. Son 10 yıldır bu kadar çok yemek yediğimi hatırlamıyorum, o kadar lezizdi :))

Çaykıyı Ziyafeti

İlk gün akşam ve ikinci gün sabahı bol bol Okan ile vakit geçirdik.

İkinci gün Annem ve Babam Fatma’ya köyün etrafını gezdirelim dediler,birkaç saatlik çevre köyler ve çay kıyısına inme gezisinden döünşte Nazire Hala’ya konuk olduk yemeğe. Halamın hazırladığı 14 tepsi çeşit çeşit pizza ile yine tıka basa bir ziyafet yaptık.

Bu keyifli iki günü bol bol yiyip biraz gezip, hasret gidererek geçirmiş olduk.