mehmet ali birand

Maalesef Mehmet Ali Birand öldü :(

mehmet ali birand

Mehmet Ali Birand ölmüş.

Haberi aldığımda eşime ilk tepkim “Hadi canım” demek oldu. Sanki hiç ölmeyecekmiş gibi düşündürten neydi acaba. Her akşam evimize gelip bizden haberler vermesi mi, gözüm takıldığı için sürekli eleştirdiğim ve haberin içeriğini anlamadığım saatleri mi, yoksa sürekli yaptığı gaflar mı. Ne olduğuna karar veremedim ama sebebi her neyse demek ki bir şekilde hayatımıza katılmış, tanımasak da bizimle olmuş ve biz ailemizde ona bir yer vermişiz.

Ne tuhaf değil mi? Aslında ne canımdan ne kanımdan bir isim. Ne o beni tanırdı ne de ben onu. İlginç olan, dünden beri sorguladığım şey. Hiç tanımadığım birisi ölmüş ve ben sanki ailemden birini kaybetmiş gibi hissettim.

Tasavvuf ile ilgili okuduğum yazılardan sonra ölümden korkmamayı öğrenmiştim. Ölüm haberlerini daha olgun karşılayabiliyordum. Ölüm değildi kötü olan, kötü olan yokoluştu. Tekrar buluşana dek olan yokoluş anı.

Sanırım Birand’ın ölümü bu yüzden zoruma gitti. Hayatımda bir alışkanlığı bozmak zorunda  kaldım. Artık evimde akşam saatlerinde ailemize katılacak, gaflar yapacak, yarına tekrar evimize gelmek için randevu alacak biri, Mehmet Ali Birand’ı kalmamıştı. Hayatıma bir şekilde dokunan insan yokolmuştu. Tekrar buluşana dek mekanın cennet olsun BİRAND.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir