Benden haberler… 75.gün

Uzun zamandır ilk göz ağrım olan bu site ile ilgilenmiyordum.  Halbuki bize dair herşeyi yazacaktım bu siteye. Sevinçleri, üzüntüleri, gezmeleri,tozmaları beni biz yapan herşeyi. Beklediğim gibi olmadı evdeki hesap çarşıya uymadı. Mutlu bir evliliğim, mutlu bir ailem olmasına rağmen iş  hayatı çok baskın çıktı.Çok yoruluyordum ve hiçbirşey yapmak istemiyordum. Bırakın siteye birşeyler yazmak bazen evde yemek bile yapmıyordum.

Bir müddet sonra bu gidişata dur demek gerekti. Uğruna maddi manevi bir çok şeyden vazgeçerek değiştirdiğim yeni işimden daha 5 ay olmuştu ki ayrılma kararı aldım. 15 yıllık çalışma hayatımı iş hayatımda öğrenebileceğim en büyük dersi(ailen dışında hiç kimseye güvenme) de alarak 31 Ekim 2012 tarihinde 1 gün içerisinde bitirdim. Herkese bir bebeğim olsun istiyorum demiştim ayrılırken, ama gerçek çok farklıydı.

Bugün tam 75 gün oldu. Uğruna bir çok şeyden vazgeçtiğim işimden ayrılalı. Üzgün müyüm derseniz hayır değilim. Sonsuz güvenle gözlerimi kör ettiğimi  kırgınlıklarımı hatırlayınca farkediyorum.  Benim için değer  ifade eden birçok şeyin, aslında benim gözümdeki büyütmelerim olduğunu görmek kolay değil tabi.

Reklamlarda söylendiği gibi büyüdüm,büyüdüm…Hemde ne büyümek…Kararlarımı verirken duygusal davranmamayı, ne olursa olsun önce kendimi düşünmem gerektiği, herşeyden önemlisi canım kocam ve ailem dışında hiç kimseye güvenmemeyi çok net bir şekilde öğrendim. Bunun içinde 75 gün önce bu kararı vermemde etkili olan herkese sonsuz teşekkürler…

Eeee şimdi ne yapacaksın diyenler… Bir hayalim var gerçekleştirmek istediğim. Bebek şekerleri, nikah şekerleri,bebek odaları süsleme üzerine bir dükkan açmak. Bunun peşinden gideceğim. Bu arada öğrendiklerimi, yaptığım el işlerini, gezdiğim yerleri, ev yapımı kurabiyeleri,aldığım siparişleri ve sonuçlarını sizlerle buradan paylaşıyor olacağım.Merak etmeyin ben hep buralarda olacağım. Online kurabiye siparişlerine bir müddet sonra www.fatmaumit.com üzerinden başlıyor olacağım. Yemek tariflerim için www.adimadimyemektarifi.com sitesini tıklayabilirsiniz.
Bundan sonra hergün buluşmak üzere. Kendinize iyi bakın. Sizleri çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir