Yeni evleneceklere öneriler – III(bulaşık makinası)

Beyaz eşya almak da ayrı bir sıkıntıdır. Bir ay gezdik dolaştık. Dikkat edilmesi gereken özellikler.

http://img03.blogcu.com/images/b/e/b/bebu/c139f6891757d3cd3b7b4f2a85a7b900_1295801544.jpg

BULAŞIK MAKİNASI;
2 programdan 7 programa kadar modeller var. Çok fazla aparatlı olanlar var. Benimki REGAL 2 programlı. Çok da memnunum. 500 TL’dan 2000 TL ya kadar var. Alırken şu soruların sorulması lazım;
*Kaç programlı?Program sayısı arttıkça fiyat artıyor. Ekstra programların olması hiçbir avantaj sağlamıyor. Benimki iki programlı evlendiğimden beri sadece 3 kere ekonomik programı kullandım. Hep yoğun yıkamayı tercih ediyorum. Gayette iş görüyor. Çok programı yok diye bulaşık yıkayamadığım hiçbir dönem olmadı. 🙂
*Ekonomik program var mı? Varlığı önemli mi bilmiyorum. Ben kullanmıyorum. 2 saatten fazla sürüyor hatta 3 saate yakın diyebiliriz. Ben deli oluyorum o sırada.
*Çalışma esnasında ne kadar su tüketiyor? Ortalaması 16- 17 lt.
*Üst rafta bardakların dizildiği kısım içerisinde fincan dizebilmek için küçük raflar oluyor. Oldukça kullanışlı.
*Yıkama esnasında hangi aşamada olduğunu takip edilebiliyor mu? Benimkinde olan tek sıkıntı o. Hangi aşamada oılduğunu göremiyorum.
*İlk evlendiğiniz zaman aman çok para harcamayayım tasarruflu olayım diyorsunuz. Bulaşık deterjanı ucuz olsun bari diyorsunuz. Böyle bir hata yapmayın. Calgonit yeni adıyla finish iyidir bence. 90 lık tablet kutu almıştım 20 TL ya 6 ay dayandı. 6 ay için 20 lira çok değil.

“Yeni evleneceklere öneriler – III(bulaşık makinası)” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir