SİZ PAYLAŞTIKÇA BİR ENGELLİ KARDEŞİMİZ TEKERLEKLİ SANDELYE SAHİBİ OLACAK ( MAVİ KAPAK KAMPANYASI )

Dünya Engelliler Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç, ” ilk kez İstanbul Ataşehir Belediyesi ile işbirliği yapılarak, Dünya Engelliler Merkezi olarak Edirne’den Kars’a bütün duyarlı insanlarımıza duyurmak amacıyla tane tane kapak toplamaya başladık.Geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak, bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere Tekerlekli Sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir.Buradan Kars’taki bütün kurumlara seslenerek kapak toplama kapsamında yardımcı olmalarını rica ediyoruz ” dedi. Ayrıca Kılıç kampayanın Amerikalı sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ve şimdiye kadar yaklaşık 3.500 kapak tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirtti.

Engelliler için elele - Mavi kapak kampanyasıŞimdi Yolda yürüyorsunuz bir pet şişe gördünüz (markası kesinlikle önemli değil herhangi bir marka olabilir) eğilin ve kapağını alın.Evinizde bir torbaya doldurun.100 tane 50 tane 500 tane nekadar olursa şu mübarek ayda bir engelliyi mutlu etmiş olucaksınız.Çorbada sizinde tuzunuz olacak.Unutmayın her  250 KG kapağa 1 tekerlekli sandalye verilecek.VE ŞUNUDA UNUTMAYIN: HER SAĞLIKLI İNSAN (BİZLER) BİR ENGELLİ ADAYIDIR.

Bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan Tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.Bütün gün evde kalıyor.Ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar.Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.Yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.Yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? Şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.Biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.

Kaç adet kapak toplamam gerek

250 kg kapağa bir tekerlekli sandalye veriliyor.bu kg yakalaman önemli değil ulaştırma adresimize az veya çok ulaştırdığınız her kapak birleştirilerek  değerlendirilecektir …

Gelelim Kapakları Nasıl Toplayıp Ulaştıracağınıza

adres: KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ. KAYIŞDAĞI CADDESİ. NO:143 ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ. ATAŞEHİR/İSTANBUL

Ulaştıramadığınız vy ulaştırmak istediğiniz kapaklar için lütfen bu numaradan bilgi isteyiniz_(0216-570 50 99) Alo Çevre Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.

ADMİN BİLGİ İLETİŞİM__

http://www.facebook.com/hakan.harput.karaca.by.hhk

ATAŞEHİR BELEDİYESİ RESMİ SİTESİ BİLGİ :

http://yeni.atasehir.bel.tr/haberdetay.aspx?id=3418

KAMPANYANIN SON TARİHİ 30 ARALIK 2010

NOT:  BİRİKTİRECEĞİNİZ KAPAKLARIN RENK VE EBATLARI ÖNEMLİ DEĞİLDİR.


Emin olun emekleriniz size kat kat dönecektir.

Söylenmesi gereken en güzel söz : Hiçbir iyilik asla küçük görülmemeli ve basite de alınmamalıdır. Çünkü bütün iyiliklerin, her insana bir tesiri vardır. Unutmayın Karşılık Beklemeden İyilik Yapmak Mümin Tavrıdır.

facebook.com/ENGELLILER.ICIN.ELELE den alıntıdır.

“SİZ PAYLAŞTIKÇA BİR ENGELLİ KARDEŞİMİZ TEKERLEKLİ SANDELYE SAHİBİ OLACAK ( MAVİ KAPAK KAMPANYASI )” üzerine 10 yorum

 1. İnşallah amacına ulaşır bu kampanya. Elimizden geldiğince toplamaya çalışıyoruz…
  ………..

  Böyle şeyler okuyunca babam geliyor aklıma :/

  “Bütün gün evde kalıyor.Ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar. Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor. OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.”

 2. Bende kapak topladım arkadaşlar ve hocalarımla beraber ve 2085 tane oldu işallah 10.000 ulaşır ve yardımcı olurum umarım allah kimseye böyle bir acı vermesin sağlıklıyız şükürler olsun yarabbimize…

 3. Anneanneme tekerlekli sandalye ihtiyacım var yaklaşık 5000 kapak topladım.Bir tekerlekli sandalye için kaç kapak toplamam lazım ve nereye göndermem lazım lütfen bana yardımcı olun.
  Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum
  şimdiden yardım edip etmeyenlere teşekkürler
  ULAŞMAK İSTEYENLER 05079993648 NOLU TELEFONU ARASINLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir